Hlavní nevýhodou peněz je to, že když se zkomplikuje situace na trhu, a to bez ohledu na to, proč, jde jejich hodnota někdy pomaleji a někdy rychleji dolů. Jakmile se totiž přestane ekonomice dařit nebo důvěřovat, je to právě měna, co na to doplácí. A spolu s měnou na to doplácejí i ti, kdo si nějaké ty peníze našetřili. Takové úspory se pak zdají na první pohled stejné, jenže problém je tu v tom, že se za ně dá stále méně a méně pořídit.
Chtělo by to tedy objevit nějaký způsob, jak takové peníze investovat, aby tyto svoji hodnotu neztrácely. A takový způsob naštěstí také existuje. A sice investování do zlata.
Ti, kdo vkládají své volné finanční prostředky do tohoto drahého kovu, se mohou vždy spolehnout na to, že budou uchráněni před negativními výkyvy trhu. Čím je totiž ekonomická situace horší a peníze bezcennější, tím je zlato hodnotnější. Kdo zlato nakupuje, má své peníze výhodně uložené, a kdo se ho rozhodne v těžkých dobách prodat, dostane za něj tržní množství finančních prostředků. Tedy čím je měna znehodnocenější, tím víc peněz se za zlato dostane.
A protože je dnešní doba zlá, běží prodej a výkup zlata na plné obrátky. Což je kromě toho výše zmíněného umocněno ještě skutečností, že se u nás švýcarské zlaté cihličky nakupují bez daně z přidané hodnoty, což činí podobné transakce ještě výhodnějšími.
A máte-li nějaké významnější úspory v hotovosti, uděláte jedině dobře, vsadíte-li na investování do zlata i vy. Čím je totiž doba horší, tím je pro majitele investičního zlata lépe. A koronavirová pandemie jednoznačně neprospívá nikomu, kdo sází na peníze, na rozdíl od těch se zlatými rezervami.
A přece byste se nechtěli jen bezmocně dívat, jak vaše jmění pozbývá hodnoty, že? Když stačí nakoupit si nějaké zlaté cihly a pak si užívat toho, že ty svou cenu nikdy a za žádných okolností neztratí.